štvrtok 24. decembra 2015

Radostné a pokojné

   Dnes ráno sme rozbalili posledný cukrík z advetného stromčeka. Budú to naše druhé spoločné Vianoce a teším sa na tie iskričky v očkách, keď Rebeka rozbalí svoj darček. U nás žiadna nákupná horúčka nebola, dnes žiaden stres, oddychujeme a tešíme sa, že sme všetci spolu a že večer posedíme pri štedrovečernom stole s celou rodinou. 

   Všetkým želám krásne a pohodové sviatky. Buďme vďační za to, čo máme, želajme druhým len to dobré, nezáviďme si a pomáhajme.
utorok 22. decembra 2015

DIY vianočný baliaci papier

   Tento nápad mi preletel hlavou pri vykrajovaní medovníčkov. Čiernobielu kombináciu zbožňujem a myslím, že bude vždy "in". Mala som doma klasický balíkový baliaci papier a s čiernou fixou som naň poobkresľovala obrysy vykrajovačiek. Napadlo ma, že by obrázky ani nemuseli byť tak nahusto alebo len z jednej strany darčeka, takže by sa obkreslili už na zabalený darček. Keby bola Rebeka väčšia, mohla by mi pomôcť a nahovorila by som jej, že papier potom pošlem Ježiškovi a on doň zabalí darčeky, takže čím viac nakreslí, tým viac bude darčekov, ha ha...