pondelok 9. septembra 2013

Prvé narodeniny môjho krsniatka

   Zohnať narodeninový darček pre malého drobca Janka bol pre mňa veľký hlavolam. Mojou úlohou bolo v prvom rade zabezpečiť tortu bez čokolády, a tak som upiekla obľúbený carrot cake. Aký darček mu o pár rokov pripomenie krstnú mamu? Hmmm...žeby jedinečné fotky z oslavy? Tak som sa rozhodla usporiadať pre neho narodeninovú oslavu. Keďže bolo leto a s rodičmi sa práve vrátil z dovolenky pri mori, napadol ma námornícky motív jeho oslavy. Všetko som chcela vyrobiť sama a tak som začala prípravou oslavy.
   
   A tu je výsledok:   Janko moc netušil, o čo išlo, ale mrkvové cupcakes mu jednoznačne chutili. A ako to my mamy a aj krstné mamy poznáme, nie je nič krajšie ako spokojné bejby :)
   Námornícka torta aj muffinky boli podľa môjho obľúbeného receptu na mrkvový koláč, pokryté marcipánom a ozdobené jednoduchými morskými prvkami. Nechýbali ani pirátske pozvánky s presnými súradnicami Jankovej oslavy. Okrem toho héliové balóniky a vlastnoručne robené pom - pomy a veeeeľa veľa mušlí.    
   Jankova pusinka plná koláča a omrvinky po celej izbe boli pre mňa znamením, že oslava splnila svoj účel :) Recept na mrkvové cupcakes, tortu či koláč TU.